Usta Analistler Seçti: Patlama Potansiyeli Yüksek Olan 5 Altcoin!

Hafif bir yavaşlamaya rağmen, kripto para piyasası geçtiğimiz haftalarda Bitcoin’in 37.000 doları aşmasına ve daha da yükselmesine tanık oldu. Aynı zamanda, altcoinler de güç gösteriyor. Nitekim, Moustache takma adlı kripto analisti bir altcoin sezonunun işaretlerini gördüğünü söyledi. Analistlere göre bu 5 token bir altsezonda öndeki koşucular olabilir.

İlk sırdaki altcoin: Solana (SOL)

Kripto analisti Altcoin Sherpa Solana’nın (SOL) ‘bir süre 50-75 dolar arasında bir miktar düşüş’ beklemesine rağmen, ‘2024’te 3 haneye çıkabileceği’ görüşünü paylaştı.

Solana fiyat analizi ve tahmini. Kaynak: Altcoin Sherpa

Solana şu an için 59,61 dolar fiyatından işlem görüyor. Altcoin, yazı sırasında günlük bazda %1,14 düştü. Ancak en son grafik bilgilerine göre önceki hafta %3,71’lik kazanç elde etti. Ayrıca, son 30 gündeki %64,78’lik artışını koruyor.

Lider altcoin Ethereum (ETH) da listeye girdi

Ayrıca, Altcoin Sherpa’ya göre Ethereum (ETH) “önümüzdeki birkaç ay içinde psikolojik açıdan büyük önem taşıyan 3.000 dolar fiyat eşiğini aşabilir. Analist, kendinden emin ‘Bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yok.” diyor.

Ethereum fiyat analizi ve tahmini. Kaynak: Altcoin Sherpa

Son verilere göre, lider altcoin son 24 saatte %0,62’lik bir düşüş kaydetti. Ayrıca, son yedi gün içinde fiyatında %1,34’lük bir kayıp yaşayarak 2.025,33 dolardan el değiştiriyordu. Ancak ETH, aylık grafiğinde %12,97’lik bir ilerlemeyi koruyor.

Analistler popüler meme coin’i Dogecoin’i (DOGE) unutmuyor

Bu arada, ünlü meme coin’i Dogecoin (DOGE), analist Ali Martinez’in gözlemlediği gibi, 0,087 dolarlık büyük bir direncin üstesinden gelmeyi başarması koşuluyla, yakın gelecekte fiyatını neredeyse ikiye katlayarak 0,14 dolara çıkaracak gibi görünüyor. Analist, DOGE için 1 doların “sadece bir zaman meselesi” olduğunu ileri sürüyor.

Dogecoin fiyat hareketi analizi. Kaynak: Ali Martinez

Şu anda Dogecoin’in fiyatı 0,0825 dolar seviyesinde ve Martinez’in direnç noktasına oldukça yaklaşmış durumda. Grafiklerden de gördüğünüz üzere altcoin, son bir günde %2,11 artış gösterdi. Ayrıca, bir önceki haftadaki %9,24’lük kazanca ekleme yaptı. Böylece DOGE, son bir ayda %20,28 ilerleme kaydetti.

Analist Chainlink’i (LINK) de listeye alıyor

Ayrıca, Altcoin Sherpa kısa bir süre önce Chainlink (LINK) için “15-13 dolar aralığında” bir başlangıç pozisyonu alınmasını önerdi. Çünkü analiste göre, 1 yıl sonra bunun birkaç kat daha yüksek olma ihtimali çok yüksek. Özellikle de balinalar artan ilgi gösterdikçe. Çünkü, balinalar yoğun bir şekilde LINK satın alıyor.

Chainlink fiyat hareketi analizi. Kaynak: Altcoin Sherpa

Yazı sırasında LINK, 14,437 dolarlık bir fiyattan işlem görüyor. Bu, son 24 saatte %1,30’luk bir düşüşü temsil ediyor. Ancak altcoin, önceki yedi gün boyunca %0,82 ilerledi. Ayrıca, geçen ay %28,51’lik daha önemli bir büyüme kaydetti.

Son sıradaki altcoin: Cardano (ADA)

Bu arada, Cardano’ya (ADA) yatırım yapmak için hala zaman var. Çünkü Cardano haftalardır istikrarlı bir şekilde yukarı doğru hareket ediyor. Analist Ali Martinez, konsolidasyon eğiliminin 2018-2022 aşamasını yansıttığını söylüyor. Yani yakında 0,45 dolar direncini kırması mümkün. Böylece ADA, Aralık ayı sonuna kadar 0,75 dolara doğru ilerleyebilir.

Cardano fiyat hareketi analizi ve tahmini. Kaynak: Ali Martinez

Bu arada ADA, yazı sırasında 0,3737 dolar fiyattan el değiştiriyordu. Bu da gün içinde %2,07’lik bir kayba işaret ediyor. Ayrıca ADA, bir önceki hafta boyunca %1,85’lik bir düşüş kaydetti. Ancak, aylık grafiğinde %26’nın üzerinde değer kazandı.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak, yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x