Sony’nin karma gerçeklik kulaklığı bu yılın sonlarında geliyor

Mat gri kaplamalı kulaklık, sadeleştirilmiş bir PSVR2’ye benziyor ve önden dışarı bakan iki kamera var gibi görünüyor. Ayrıca bir denetleyici çubuğu ve yüzüğe benzer boyutta daha küçük bir çevre birimi de var. Görünüşe göre yeni donanım, sanal alanlarda ürünleri işleyen ve işleyen yaratıcıları ve sanatçıları hedef alıyor. Fiyatlandırma daha sonraki bir tarihte açıklanacak olsa da, 2024’ün sonlarında satışa sunulacak.

Her ne kadar Sony sahnede çok fazla ayrıntıya girmese de, gösterinin ardından bazı önemli özelliklerin yer aldığı bir basın bülteni yayınlandı. Kulaklık, CES başlarken duyurulan Qualcomm’un Snapdragon XR2+ Gen 2 işlemcisinden güç alıyor. Bu, bir bilgisayarın çalışmasını gerektirmeyen bağımsız bir cihaz olduğu anlamına geliyor.

Sony’nin karma gerçeklik kulaklığı bu yılın sonlarında geliyor

Bu çip, çift 4K OLED mikro ekranı çalıştırıyor ve karma gerçeklik deneyimleri için “kullanıcı ve alan takibi” sağlıyor. Sony CEO’su Kenichiro Yoshida, profesyonel düzeydeki kameralara ve cihazlara benzer şekilde profesyonelleri hedefleyen bir cihazın “canlı bir izleme deneyimi” ve “3D tasarım için sezgisel etkileşim” sunacağını söyledi.

Cihazda “video görme” işlevi ve toplam altı kamera ve sensör bulunuyor. Bir çift denetleyici gösterildi; bunlardan biri nesneleri yönetmek için “halka denetleyici”, diğeri ise işaretleme için “işaret denetleyicisi” olarak tanımlandı. Sony, yaratıcıların kontrol cihazlarını ve klavye gibi geleneksel giriş cihazlarını birlikte kullanarak gerçek zamanlı olarak 3D modeller oluşturabilmelerini öngörüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x