Beşiktaş’ta rota Giovanni van Bronckhorst!

Teknik direktör arayışlarını sürdüren Beşiktaş Yönetimi rotayı sürpriz şekilde Giovanni van Bronckhorst’a çevirdi. Uzun süren görüşmelere rağmen Fransız çalıştırıcı Bruno Genesio ile anlaşma zemini bulamayan siyah-beyazlılar, Hollandalı teknik adam van Bronckhorst’a yöneldi.

İkinci Başkan Hüseyin Yücel’in Genesio ile görüşmek için gittiği Fransa’dan Hollanda’ya geçtiği ve Van Bronckhorst’la masaya oturduğu bildirildi. Kasım 2022’de İskoç ekibi Glasgow Rangers’dan ayrılan ve boşta olan 48 yaşındaki Hollandalı teknik direktörle yapılan ilk görüşmenin olumlu geçtiği aktarıldı.

Görüşmelerin bugün de devam edeceği ve anlaşma sağlanması halinde başarılı teknik adamın resmi sözleşme imzalamak üzere 2-3 gün içinde İstanbul’a geleceği ileri sürüldü.

Hollanda’da Feyenoord’u çalıştırdığı yıllarda 1 lig, 4 kupa şampiyonluğu yaşayan Giovanni Van Bronckhorst’un temsilcisi Guido Albers ise taraflar arasındaki görüşmelerin sürdüğünü bildirdi. Albers, “Henüz net bir anlaşma yok. Görüşmeler devam ediyor” dedi.

Bu arada Beşiktaş’ın, yıllık maliyetinin 7-8 milyon euroyu bulması nedeniyle Bruno Genesio ile yapılan görüşmeleri sonlandırdığı aktarıldı. Fransız teknik adam ve yardımcılarının toplam maliyetinin 8 milyon euroyu bulduğu ve siyah-beyazlıların bu parayı ödemeye yanaşmadığı vurgulandı.

AYBABA’DAN LUCESCU YALANLAMASI

Teknik direktör arayışlarına devam eden Beşiktaş’ta Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba, Skorer’den Nergis Aşkın’a özel açıklamalarda bulundu. Razvan Lucescu iddialarına cevap veren Aybaba, gündeme gelen iddiaların gerçek olmadığını belirtirken, Rumen teknik adamla herhangi bir görüşme yapılmadığını ve teknik direktör adayları arasında yer almadığını dile getirdi.

Aybaba, ayrıca Razvan Lucescu’nun babası Mircea Lucescu ile de yalnızca fikir alışverişi yapıldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x