Sürpriz milletvekili adayları… Erdoğan’ın fizyoterapisti, LGBT aktivisti, sokak röportajcısı, emniyet müdürü, milli güreşçisi, sanatçısı…

Türkiye 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlandığı kadar, milletvekilliği seçimlerine de hazırlanıyor.

Aday adayları bir bir partilere başvurularını yaparken, renkli kişilikler ve kamuoyunu şaşırtan isimlerin de aday adayı olması dikkat çekiyor.

Son olarak tiyatrocu, köşe yazarı ve LGBTİ+ aktivisti Esmeray Özadikti, Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) LGBTİ+ Hakları Komisyonu’ndan gelen teklifi değerlendirerek TİP’e katılma kararı aldı.

KAOS GL’de yer alan habere göre, TİP rozetini Esmeray’a Genel Başkan Erkan Baş taktı. TİP LGBTİ+ Hakları Komisyonu, Genel Başkan Erkan Baş ve Esmeray, bugün parti genel merkezinde bir araya gelerek, hem Esmeray’ın parti üyeliğini hem de milletvekili aday adaylığını ilan etti.

Esmeray üyeliğiyle ilgili soru üzerine “Gençler teklif ettiler, ben de kabul ettim. LGBTİ+ mücadelesi açısından hayırlı olsun” cevabını verdi.

EMNİYET MÜDÜRÜ AKP’DEN ADAY ADAYI

Ayrıca Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu da AKP’den milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.

Bizim Yaka Kocaeli’de yer alan habere göre, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, görevinden istifa ettikten sonra birinci sıra Kocaeli ikinci sıra Kars milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.

İl binasında İl Başkanı Şahin Talus’a başvurusunu veren Tipioğlu, 3,5 yıldır Kocaeli’de görev yapmaktan onur duyduğunu belirtti. Bundan sonra sıkı bir sadakatle millettin hizmetinde olacaklarını belirten Tipioğlu, “Araya adaylığım ülkeme, milletime, bize ve Kocaeli’ye hayırlı olsun” dedi.

SOKAK RÖPORTAJLARIYLA TANINAN İSİM İYİ PARTİ’DEN ADAY ADAYI

İlave TV’de yaptığı sokak röportajlarıyla tanınan Arif Kocabıyık, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde İYİ Parti Antalya milletvekili aday adayı olmak için başvuru yaptı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kocabıyık, “Sizin sesiniz olmak ve vatandaşın sorunlarına daha hızlı çözümler üretilmesini sağlamak için İyi Parti Antalya Milletvekili Aday Adaylığımı sizlerle paylaşmak istiyorum. 19 Mart Pazar günü saat 16.00’da, Antalya Kapalıyol Kışlahan Çarşısı önünde siz değerli hemşerilerimle beraber tüm kamuoyuna bir açıklama yapacağım. Bu önemli güne şahitlik etmek üzere siz değerli dostlarımı bekliyorum” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’IN EN YAKININDAKİ İSİMLERDEN… AKP’NİN ALEVİ ADAYI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masör ve fizyoterapisti olan Ahmet Çotuk, milletvekili adaylığı için istifasını duyurdu.

Ahmet Çotuk, Ankara Beypazarı Karaşar Alevi’si. AKP’nin Alevi adayları arasında bulunacak ve Ankara 3. bölgeden milletvekili adayı olacak.

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN” AKP’DEN ADAY

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı ismi taşıyan Nevşehirli 24 yaşındaki Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimler için AKP’den Nevşehir milletvekili aday adayı oldu.

AKP Nevşehir İl Başkanlığı tarafından oluşturulan AKP Milletvekilliği aday adaylığı komisyonuna ön başvurusunu yapan Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra AKP İl Başkanı Ali Kemikkıran’ı makamında ziyaret ederek, aday adaylığı başvuru dosyasını teslim etti.

İsminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı olmasından dolayı çoğunlukla olumlu tepkiler aldığını belirten Erdoğan, inanmayanların kimliğini istediğini söyledi.

MİLLİ GÜREŞÇİ SELÇUK ÇEBİ

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sporcu Yetiştirme Daire Başkanı Selçuk Çebi, milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Dünya şampiyonu eski milli güreşçi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde, AKP Trabzon Milletvekili aday adaylığı için mevcut görevimden istifa ettim. Yarın saat 15.00’te il başkanlığımızda başvurumuzu yapacağız. Dualarınızı bekler, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

SANATÇI ONUR AKIN

Sanatçı Onur Akın, CHP’den milletvekili aday adaylığı için başvuru yaptı.

Daha önce CHP’ye “Bir ıslık da sen çal” şarkısı hazırlayan Onur Akın, genel merkeze giderek milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir