Rize’de görenlerin ilgisini çeken cip

Rize’nin Ardeşen ilçesinde bakkallık yapan Nihat Gürsoy, eşi Münevver Gürsoy ile yayla, mezra ve ormanlık alanlarda gezinti yapmak için hurda demirlerle sanayi ustasına şanzıman ve motoru bulunan cip tasarlattı.

Çift, iki kişi kapasiteli 50 bin lira maliyetli ciple saatte 100 kilometre hıza ulaşıp, dere tepe aşıp yayla yollarını geçiyor.

Yağmurlu havada özel tente ile üstü kapanan benzin yakıtlı cip görenlerin de ilgisini çekiyor.

“BİZİ HİÇ YOLDA BIRAKMADI”

Cipin yapım sürecini anlatan Nihat Gürsoy, “Yıllardır ATV kullanıyoruz, sonra daha geniş araca ihtiyaç duyduk. Hem eşimle hem de dostlarla gezmek için böyle bir fikir aklımıza geldi. Bu araç Ardeşen’de yapıldı. Bunun yapımında tamamen hurda malzemeler kullanıldı. Demir profiller ile sacdan ustamız mini bir cip tasarladı. Kendisi ufak ama bizi hiç yolda bırakmadı” dedi.

Münevver Gürsoy ise “Önceden ATV ile gezerdik, şimdi ise böyle bir ciple geziyoruz. İyi oldu, keyif veririci. Vakit buldukça geziyoruz” diye konuştu.

Cipi tasarlayan Selim Dereci de “Fazla kafa yormadık. Profilden kaportasını yaptık. Güzel de oldu, yapımı ortalama 20 gün sürdü. Onlar dağları çok seviyor. Onun için böyle bir araç yaptırdılar” ifadelerini kullandı.  (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir