Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç kimdir? Memduh Büyükkılıç hangi partiden?

Kandilli Rasathanesi verilerine göre saat 14.47’de merkez üssü Kayseri’nin Kayseri ilçesi olan 4.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntının Ankara, Niğde, Aksaray gibi çevre illerden de hissedildiği öğrenildi. AFAD ise depremin büyüklüğünü 4.7 olarak açıkladı. Kayseri Kayseri’da bu depremin ardından 2 deprem daha meydana geldi. Bu gelişmelerin ardından Kayseri Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç gündem oldu. Memduh Büyükkılıç’ın yaşamı ve kariyeri merak ediliyor. İşte ayrıntılar…

MEMDUH BÜYÜKKILIÇ KİMDİR?

Memduh Büyükkılıç, 5 Ekim 1953’te Kayseri’nin Develi ilçesine bağlı Şıhlı köyünde doğdu. Kayseri İmam Hatip Okulu ve Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesinden mezun oldu.

Yükseköğrenimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı. Nöroloji dalında uzmanlığını aldı. Niğde Devlet Hastanesi ve Kayseri SSK Hastanesinde uzman hekim olarak görev yaptı. Askerliğini Kıbrıs Girne Asker Hastanesinde Tabip Teğmen olarak tamamladı. Değişik sivil toplum örgütlerinde (İzmir MTTB, Hekimler Birliği Vakfı, Milli Gençlik Vakfı vb.) yöneticilik ve başkanlık yaptı.

Aktif siyasete 1993 Yılında Refah Partisi İl Başkanı olarak girdi. 1995 Yılında yapılan genel seçimlerde 20. Dönem Kayseri Milletvekili seçildi. 1999 Yılında FP’den Melikgazi Belediye Başkanı olarak seçilen Dr. Memduh Büyükkılıç, 2004, 2009 ve 2014 Yıllarında AKP’den Belediye Başkanı seçildi

MEMDUH BÜYÜKKILIÇ HANGİ PARTİDEN?

Memduh Büyükkılıç, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AKP’den Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

ÖZEL YAŞAMI

Memduh Büyükkılıç, evli ve üç çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir