İmamoğlu mitingde… İSKİ boruyu patlattı! Alibey Barajı’na lağım suyu akıyor

İstanbul Sultangazi’de İSKİ ekipleri, Cebeci Köyü alt yapı çalışmaları sırasında kanalizasyon borularını patlattı. Tamir edilmeyen borudan akan lağım suları kentin içme suyu ihtiyacını karşılayan Alibey Barajı’na akmaya başladı.

Günlerdir tamir edilmeyen boru nedeniyle akan lağım suları barajın rengini de siyaha dönüştürdü.

“TAHLİYE BORUSU KIRILMIŞ”

Bölgede 24 yıldır yaşadığını belirten Ercan B., bugüne kadar barajla ilgili olumsuz bir durum olduğunda her seferinde ekiplere haber verdiğini söyledi. Geçtiğimiz hafta havaların sıcak gitmesiyle ağır bir kokunun çöktüğünü kaydeden Ercan B., bunun nedenini araştırdığında ise kanalizasyon tahliye borusunun kırılması olduğunu öğrendiğini kaydetti. Ercan B, “Yağmurlarla birlikte lağım suları baraja karıştı. İSKİ çalışanlarına bu durumu haber verdim, buraya bir ekip geldi barajdan numune alıp gittiler” dedi. Söz konusu kırık kanalizasyon borularının tamir edilmediğini ileri süren Ercan B., “Bu su baraja akıyor, milleti ilgilendiriyor. Bu günlerde havalar soğuk ve rüzgarlı olduğu için koku dağılıyor ancak havaların ısınmasıyla birlikte bu kötü koku bir dönem Haliç’in kokusu gibi olacak. Suyun rengi zaten bu durumu gösteriyor” diye konuştu.

Ercan B., suyun renginin değiştiğini ve koku oluştuğunu söyledi.

İMAMOĞLU BİR HAFTADIR SEÇİM MİTİNGLERİNDE

İstanbul’a su sağlayan barajda bu görüntüler yaşanırken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise şehir dışında seçim mitinglerinde sahne alıyor.

İmamoğlu, son bir haftada; Sinop, Trabzon, Burdur ve Isparta’da partisinin mitinglerine katıldı.

KAYNAK: AKŞAM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir