Haluk Bayraktar’dan “Rahmetli babalarını ziyaret etmiştim” diyen Kılıçdaroğlu’na yanıt: Babamız size dava açmıştı

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı’nı uzay ve havacılık merkezi haline getireceğini ve bunu ABD’deki Siera Nevada şirketinin sahipleri Eren Özmen ve Fatih Özmen’le yapacağını söylemişti. Bu sözler Kılıçdaroğlu ve ile Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar arasında polemik başlattı.

“HALEN ABD’LİLERİN YAPABİLECEĞİNİ ZANNETMEK”

Atatürk Havalimanı’nın havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi haline getirileceğini duyuran Kılıçdaroğlu, projeyi Amerika’daki Sierra Nevada (SNC) şirketinin sahipleri Eren Özmen ve Fatih Özmen ile gerçekleştireceğini söyledi. Bayraktar ise “Halen ‘en iyisini’ Türklerin değil de ABD şirketlerinin yapabileceğini zannetmek… Nuri Demirağ’ın uçaklarını toprağa gömen zihniyet hiç değişmemiş.” diyerek Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

“BU KADAR SİYASALLAŞMAYIN HALUK BEY”

“ONLARA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Bu sözler üzerine Haluk Bayraktar, sosyal medya paylaşımında şunları söyledi: “Sn.Kılıçdaroğlu, bugün yine isimlerimizi zikretmişsiniz, her ne kadar bugüne değin biz pek hissedemesek de bizi desteklediğinizi söylemişsiniz.

“BABAMIZ SİZE DAVA AÇMIŞTI”

Buna rağmen Milli SİHA’lara jitem diyen, bize devlet şirketlerinden insan kaynağı çalma iftirası atan, belediyeden para aldığımız yalanını söyleyen vekillerinizi neden Diyarbakır’da, İzmir’de, Malatya’da listelerde yükselttiğiniz sorusunu cevaplamamışsınız. Sezgin Tanrıkulu’nun ismi verilince duymazdan gelmişsiniz.

Rahmetli Babamız bu iftiraları size yıllar önce mektupla ve telefonda şikayet etmiş fakat o zaman da duyarsız kalmıştınız. Nihayet, başka bir iftirayı siz atınca, Babamız Özdemir Bey size dava açmış ve mahkeme sizi tazminata mahkum etmişti.

Kazanılacak tutarın da şehit ailelerine bağışlanmasını vasiyet etmişti. Bu tutarsız halinizi milletimizin takdirine sunuyoruz. Bizim derdimiz siyaset değil. Siz yapın siyasetinizi. Biz hakkımızı, milletimizin hukukunu çiğnetmemenin derdindeyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir