Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “beddua” eden vatandaşa ev hapsi verildi

İstanbul Kadıköy’de bir sokak röportajı sırasında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan Tülay K.’ye “ev hapsi” verildi.

Bir sokak röportajı sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakaret içeren söylemlerde bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Tülay K, emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Savcılıkta ifadesi alınan şüphelinin, şeker hastalığı bulunduğunu, mikrofon kendisine uzatılınca da böyle bir konuşma yaptığını, söylediklerinin suç olduğunu bilmediğini belirterek, pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

Tülay K, ifadesinin ardından “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edildi. Hakimlik, tutuklama talebini reddederek, şüpheli Tülay K. hakkında konutu terk etmeme ve yurt dışına çıkış yasağı şeklindeki adli kontrol tedbiri getirdi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının, şüphelinin tutuklanmayıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına yaptığı itiraz da hakimlik tarafından kabul edilmedi.

Ne olmuştu?

Ev hapsi verilen Tülay K., söz konusu röportajda “Allah AK Parti hükümetinin, Tayyip’in soyunu sopunu neslini yok etsin“, “Ona oy verenler de 15 Temmuz’da ölen askerlerin kanında boğulsun“, “Ona oy verenler aynı depremzedelerden beter ölüme terk edilsin“, “O Tayyip kendi torunlarına gözü gibi bakıyor ya, o torunlarını parça parça Allah mezara koydurmayı nasip etsin” gibi ifadeler kullandığı görülmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir