Chery, Türkiye’de Otomobil Fabrikası Açabileceğini Açıkladı

Yıllar sonra yeniden Türkiye’ye dönmeye hazırlanan Çin merkezli otomobil devi Chery, bugün Türkiye’de üretim konusunu da gündeme getirdi. Çin’de gerçekleşen Şangay Otomobil Fuarı’nda Chery’nin Türkiye’deki geleceği için önemli açıklamalarda bulunuldu.

Dünya’ya konuşan Chery Group Yönetim Kurulu Başkanı Yın Tongyue, Türkiye’ye çok kıymet verdiklerini vurguladı. Bulundukları bölgelerde yerelleşmeye önem verdiklerini aktaran Tongyue, Türkiye’de üretime başlamak için gerekli şartı açıkladı.

Chery’nin Türkiye’de üretim yapmak için tek şartı: 150 bin araç satmak

Yın Tongyue, “150 bine yakın rakama ulaşırsak Türkiye, üretim için çok iyi bir alternatif olacaktır.” sözleriyle 150 bin satışın ardından potansiyel bir fabrika haberini paylaştı. Ayrıca bir fabrikanın yanı sıra Türkiye’de ayrı bir Ar-Ge merkezi de kurabileceklerini ifade etti.

Tongyue, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’daki durumları hakkında da bir bilgi paylaştı. Rusya’nın tüm Avrupa’dan çekilmesiyle birlikte pazarın kendilerine kaldığını ifade eden Tongyue, fırsatı kaçırmadıklarını ve Avrupa’daki rakamlarını katladıklarını açıkladı.

Chery’nin Türkiye’ye girişi hakkında bilinmesi gerekenler:

Chery, Türkiye’ye arada herhangi bir aracı veya yetkili satıcı olmadan kendi ismiyle doğrudan giriş yapacak. Türkiye’nin 7 bölgesine temsilci atayacak ve 2024 sonuna kadar 40 bayi açmış olmayı hedefleyecek. Chery’nin yeni modeli Omoda 5 de ilk kez Türkiye’de satılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir