2024 Olimpiyat Elemeleri’nin Ev Sahipleri Belli Oldu! Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri Ne Zaman?

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenecek Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’ne ev sahipliği yapacak ülkeler belli oldu. Peki, 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde maçlar ne zaman oynanacak? A Milli Erkek ve Kadın Voleybol Takımı’nın maçları ne zaman? Ayrıntılar haberimizde.

FIVB’den yapılan açıklamaya göre, 2024 Olimpiyat Elemleri’ne Çin, Japonya, Polonya ve Brezilya ev sahipliği yapacak.

Olimpiyat elemelerinde kadınlar, 16-24 Eylül tarihlerinde Çin, Japonya ve Polonya’da erkekler ise 30 Eylül-8 Ekim tarihlerinde Çin, Japonya ve Brezilya’da sahaya çıkacak.

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde mücadele edecek A Milli Kadın ve Erkek Voleybol takımlarının grup aşamasındaki rakipleri ise 17 Mart Cuma günü belli olacak.

Elemelerde mücadele edecek 24 takım, 8’erli 3 gruba ayrılacak. Oynanan karşılaşmaların ardından gruplarını ilk iki sırada tamamlayacak ülkeler, Paris 204 Olimpiyat Oyunları’na katılım hakkı elde edecek.

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’ne katılan takımlar

Erkekler: Arjantin, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Çin, Küba, Çekya, Mısır, Finlandiya, Almanya, İran, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, Polonya, Katar, Slovenya, Sırbistan, Tunus, Türkiye, Ukrayna ve ABD.

Kadınlar: Arjantin, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Çin, Kolombiya, Çekya, Dominik Cumhuriyeti, Almanya, İtalya, Japonya, Güney Kore, Meksika, Hollanda, Peru, Polonya, Porto Riko, Slovenya, Sırbistan, Tayland, Türkiye, Ukrayna ve ABD.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir